Dnes je Piatok, 20. 07. 2018 Prihlásenie | Registrácia

Raclette

Pridané: 4. 11. 2015 | Zobrazené: 683x
Vytlačiť recept

Ingrediencie receptu:

  • 500 g syr Raclette
  • 800 g zemiaky
  • zelenina prílohová
  • soľ

Postup prípravy jedla "Raclette "

Potrebujete špeciálnu súpravu na raclette. Je to vlastne stolový elektrický gril. Pod výhrevnou špirálou je miesto na malé zapekacie panvičky, hore je platňa, na ktorej sa dá čokoľvek grilovať. Drahšie súpravy majú mramorovú platňu, lacnejšie kovovú.

Ošúpem si zemiaky, nakrájam ich na plátky hrubé 0,5 až 1 cm a dám variť (pozor na kvalitu zemaikov, na raclette treba nazaj dobré zemiaky). Ja varím zemiaky na pare "al dente", ale nech si ich každý uvarí ako mu je milé. Treba ich mierne osoliť a v žiadnom prípade by nemali byť rozvarené.

Kým sa varia zemiaky, nakrájam si na malé kúsky polotvrdý francúzsky syr Raclette. Ja drahý a dosť ťažko sa zháňa, no neoplatí sa veľmi experimentovať s alternatívami.No existuje aj výnimka - dobré skúsenosti pri príprave raclette mám s iným francúzskym syrom, kozím Tomme de Chévre, nám chutí možno ešte lepšie ako originál. Na jednu osobu by ste mali rátať 100 až 150 gramov syra.

Nakrájam si prílohovú zeleninu - čerstvú, zaváranú, nakladanú, podľa chuti a možností. Ak chcem využiť aj hornú platňu grilu, pripravím si malé kúsky mäsa, šampiňónov, baklažánu, cukety, apod.

Zapnem si gril. Do zapekacích panvičiek uložím vrstvu zemiakových plátkov, na ne bohato syra, a dám zapekať.

Keď syr začína hnednúť, zavolám rodinu k stolu. K zapekacím panvičkám patrí aj malá plastová alebo drevená škrabka, ktorou si jej obsah premiestnite na tanier. Stoluje sa podobne ako keď si robíte fondue, jedna osoba spotrebuje tri až štyri panvičky so zemiakmi a zapečeným syrom, ktoré si sama pripravuje priamo za stolom.

Možno sa vám hodí pri príprave

Tescoma Blok na nože Azza so 7 nožmi a nožnicami na hydinu

Tescoma Blok na nože Azza so 7 nožmi a nožnicami na hydinu

176,40 € Pozrieť na eshope
Bormioli 18dielna sada tanierov Prometeo

Bormioli 18dielna sada tanierov Prometeo

33,99 € Pozrieť na eshope
BANQUET Red Poppy 18dielna tanierová sada

BANQUET Red Poppy 18dielna tanierová sada

27,89 € Pozrieť na eshope

* ceny nemusia byť aktuálne ako na danom eshope

Produkty iba z overeného obchodu

Odporúčame

Ďalšie dobré recepty

TOPlist TOPlist